News
MSG'DEN HÜSEYİN ÇAPKIN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Yönetim Kurulu Başkanımız Garo Mafyan ve Yönetim Kurulu üyemiz Burak Kut, dün İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ı ziyaret ederek kendilerine teşekkür plaketi sundular. Başkanımız görüşmeyle ilgili yaptığı konuşmada "Sayın emniyet müdürümüz ve emniyet teşkilatının korsanla mücadelede gösterdiği muhteşem başarılar var. Bu bizim, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nin kendisine sadece bir şükranı ve teşekkürüdür. Sayın emniyet müdürümüze yaptığı her şeyden dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Burak Kut da, Hüseyin Çapkın’a teşekkür plaketini sunarken "Anı olarak saklarsanız çok mutlu oluruz. Gerçekten müdürlerimiz hayret verici şekilde yüksek başarılar elde ediyorlar. Kendilerine çok çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Hüseyin Çapkın, plaket için teşekkür ederek "Daha önceki korsan operasyonlarımızda gerek basın yayın kitap gerekse müzik eserleriyle ilgili operasyonlarımızda belirttiğimiz gibi hırsızlıkla gaspla cinayetle yani diğer suç çeşitleriyle uğraşmak neyse müzik eserleri hırsızlığıyla uğraşmak da polis için o. Arkadaşlarımız mücadele ederken bu vizyonla mücadele ediyorlar. Tabii ki müzik eserleriyle ilgili özellikle internetten indirme konularında bir takım yasal boşluklar var. Teknolojinin gelişmesiyle bu konudaki alıntılar da daha farklı alanlara kayabiliyor. O konuda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yoğun bir çaba içinde. O yasa boşlukları da inanırım ki en kısa zamanda doldurulacak. Bizim bu konudaki mücadelemiz de yaptırımlarla daha güçlü hale gelecek. Şimdi elimizdeki mevzuat neyse gücümüz oranında onlarla mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.