News
İLETİŞİM FİKİRLERİ YARIŞMASI III ÖDÜL TÖRENİ

8 Haziran’da, İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda düzenlenecek ödül töreni ile İletişim Fikirleri Yarışması III Ödülleri sahiplerini bulacak.

 

Saat 15.00’te “Her Şey Bir Fikirle Başlar” Fikri Mülkiyet Hakları Konferansı ile başlayacak programda, T. C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, RATEM Başkanı Dursun Güleryüz, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, TVYD Başkanı Adem Gürses açılış konuşmalarını yapacaklar. “Telif Hakları Uygulamalarından Kaynaklanan Sorunlar” ve “Telif Haklarında Güncel Gelişmeler” konu başlıklarının tartışılacağı konferansın ardından saat 19.00’da ödül töreni gerçekleştirilecektir.

 

“Aklıma Bir Fikir Geldi” sloganı kapsamında, kamuoyunun fikir eserlerinin korunması ve korsanla mücadele konusunda uyarılmasını ve sektörel bilincin geliştirilmesini amaçlayan yarışmaya üniversite öğrencileri, eğitim-öğretim dünyası, Fikir ve Sanat Eserleri konusunda çalışmalar yürüten, konunun tarafı olan kamu ve özel sektör kurumları ile sivil toplum kuruluşları, kitle iletişim araçları ile fikir ve sanat eserlerinin üretimini, dağıtımını gerçekleştiren tüm kişi ve kuruluşları katılabiliyordu. Son başvuru tarihinin 20 Mayıs olduğu yarışmanın seçici kurulunda (soyadına göre alfabetik sırada)Mehmet ASLANTUĞ Sanatçı, Doç. Dr. Can BİLGİLİ Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, Cem ERKUL Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Telif Hakları Daire Başkanı, Dr. Nimet ERSİN TRT Televizyon Dairesi Başkanı, Orhan GENCEBAY Sanatçı , Dursun GÜLERYÜZ RATEM Yönetim Kurulu Başkanı, Yusuf GÜRSOY RATEM Yönetim Kurulu Üyesi , Ayşe KULİN Yazar, Eyüp Can SAĞLIK Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Nihat SIRDAR Radyo Programcısı, Prof. Dr. İlhan YERLİKAYA RTÜK Başkan Vekiliyer aldı.