News
18. TBD - HALICI BİLGİSAYARLA BESTE YARIŞMASI

 

   

Türkiye'nin en uzun soluklu müzik yarışmalarından TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste yarışması onsekizinci yaşını kutluyor. 1995'ten beri kesintisiz olarak her yıl yapılan yarışma, bu yıl Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen "Bilişim 2011" kapsamında gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz on yedi yılda binlerce katılımcının besteleriyle hayat bulan yarışma, ülkemizin önemli kültürel etkinliklerinden biri olarak anılmayı hakediyor. Yarışma özellikle genç besteciler açısından önemli fırsatlar ve olanaklar sağlıyor. Onları kendileri gibi başka müzisyenlerle ve müzik endüstrisinin önemli isimleriyle bir araya getiriyor; fikir alışverişi ve eleştiri için zemin hazırlıyor; eşsiz bir deneyim ve etkileşim ortamı sağlıyor.

TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması katılımcıları, bu yönüyle büyüyen bir aile oluşturuyor. Bu ailenin pek çok üyesi, müziğe profesyonel anlamda da devam ederek birbirinden güzel eserlere ve müzik endüstrisini şekillendiren önemli projelere imza atıyor.

Yarışmanın, artık kendisi gibi gelenekselleşmiş olan jürisi Garo Mafyan, Attila Özdemiroğlu, İzzet Öz, Borga Parlar, Hakan Özer, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, Sinan Akçıl, Faruk Eczacıbaşı ve Emrehan Halıcı gibi müzik, kültür ve teknoloji alanlarına yayılan geniş ilgi alanlarına sahip uzman isimlerden oluşuyor.

TBD-Halıcı Bilgisayarla Beste yarışması, geçmiş yıllarda olduğu gibi 2011 yılında da bilim, sanat ve teknoloji dostu müzisyenlerin yaratıcılıklarını özgürce kullandıkları eserlerle zenginleşmeyi bekliyor.

Son katılım: 17 Ekim 2011, Pazartesi

26 Ekimde TBD Bilişim Kurultayında finalistler açıklanacak ve halk oylaması başlayacaktır.
Yarışma ve Ödül Töreni: 14 Kasım 2011 Pazartesi, Babylon İstanbul

Katılım koşulları ve diğer detaylar için:  http://beste.halici.com.tr/2011/anasayfa/