News
WOMEX 13 DÜNYA MÜZİK FUARINA KATILDIK

Dünya Müzik Fuarı WOMEX 13, 23-27 Ekim tarihleri arasında Cardiff’te gerçekleştirildi. Fuara, Türk müzik meslek birliklerinden MSG, MESAM,  MÜYORBİR ve MÜYAP katıldı. MSG, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Bülent Pozam, Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın  Tuna, Yönetim Kurulu Üyesi Bora Öztoprak, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Feyyaz Kuruş, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Can Evgin, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Teoman, Genel Sekreter Av. Dr. Barış Şensoy ve Uluslararası İlişkiler Departmanı Sorumlusu Bengü Firuz Ekşioğlu tarafından temsil edildi.

Müzik endüstrisinin önemli buluşma merkezlerinden olan WOMEX, bu yıl 2500 katılımcıyı ağırladı. Uluslararası boyutta bilgi alışverişi, işbirliği ve iletişim anlamında müzik sektörünün buluşma platformu olan WOMEX,  gelişen pazarlar, online ve mobil haklar, müzikte kültürel farklılıklar ve dünya çapında diyalog gibi konuları içeren çeşitli konferanslar ile sektörün çeşitli alanlarındaki dünya uygulamaları, farklı kültürlere ait katılımcıların birbirini tanıması ve diyalog kurması anlamında önemli bir fırsat sunuyor.

Dünya müziklerini buluşturan WOMEX bu yıl ayrıca 40 farklı ülkeden gelen müzisyenlerden oluşan 57 ayrı müzik grubunun 5 gün boyunca performanslarını sergileyebildiği ve WOMEX katılımcıları ile buluştuğu bir platforma da ev sahipliği yaptı.