Duyurular
NETKENT ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ

Değerli üyelerimiz,

 

İlk dijital üniversite Netkent ile MSG arasındaki işbirliği protokolü ile MSG üyelerine %10 indirim sağlanıyor.

Yeni nesil eğitim modeliyle tamamen bir dijital eğitim üniversitesi olan Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi öğrencilerine sınavsız, online ikinci üniversite imkanı sunuyor ve yeni mesleklere açılmak, kendine ikinci bir fırsat vermek, yeni bir kariyere hazırlanmak isteyen bugünkü meslek insanlarına yeni bir hayat vaat ediyor.

Özellikle son 5 yıldır hızlı bir büyüme kaydeden e-öğrenim pazarının en önemli oyuncularından biri olmaya aday KKTC merkezli Netkent, gelişen teknolojileri kullanarak, yüksek kalitede bir eğitimi, yenilikçi ve eşitlikçi bir anlayışla, kapsamlı, verimli ve ekonomik bir şekilde internet üstünden birçok öğrenciye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Netkent’te tüm eğitim ve yönetim sistemi internet ortamında elektronik araçlar ve yazılımlar ile veriliyor. E-sınıflardaki interaktif yapı öğrencilerin bireysel olarak çalışabildiği, zaman ve mekan bağımsızlığı sağlayan, danışman destekli bir eğitim modeli ile uygulanıyor. İnovatif eğitim modeli ile öğrenciler eğitimin her aşamasında öğretim üyeleri ile elektronik ortamda canlı etkileşim olanağına sahip oluyor.

Güçlü bir eğitimin güçlü bir öğretim kadrosuyla gerçekleşeceğine inanan Netkent öğrencilerine uluslararası bir öğretim kadrosu sunuyor.

 

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hasan Bülent Kahraman; Netkent’in insanlara yeni bir hayat vererek, onlara ikinci kez eğitim olacağı sunacağını ve bunu çağın gerekliliğine uygun olarak dijital eğitimle yapacaklarını belirtiyor. Kahraman ‘Çok yakın gelecekte dünyada bugün bilinen mesleklerin %30’u ortadan kalkacak. On yıl önce olmayan, bugün etkili olan mesleklerin büyük bölümü de önümüzdeki on yılda kaybolacak. Devam eden mesleklerde çalışan kişiler eğer meslek alanlarında meydana gelen gelişmelere ayak uyduramazsa çok yakın bir dönemde işlerini yitirecek.Üniversite bitirmiş, meslek edinmiş kişilerin çağa uygun ikinci bir eğitim alması şart.Kimse bitirdiği bir üniversiteyle ve bildiği gibi yaptığı bir meslek ile bir ömür geçiremeyecek.’ dedi.

 

NETKENT’E KAYIT OLABİLMEK İÇİN;

 

 • YÖK denkliği olan herhangi bir üniversiteden mezun olmuş olmanız ya da
 • Herhangi bir üniversitenin lisans programında hali hazırda okuyor olmanız gerekiyor. Ancak Netkent diploması alabilmek için okunan lisans programından mezun olma şartı aranmaktadır.

 

NEDEN VE KİMLER NETKENT’E KAYIT YAPTIRABİLİR;

 1. Bir işte çalışan, kariyerini değiştirmek veya geliştirmek isteyenler
  • Küreselleşen dünyada, teknoloji her şeyi değiştiriyor ve dönüştürüyor.
  • Teknolojinin sürekli gelişmesi ve özellikle internetin hayatımızın önemli bir parçası haline gelmesi yeni anlayışlar, yeni iş modelleri ve yeni meslekleri doğuruyor.
  • Araştırmalar, yakın gelecekte bugünkü meslek alanlarının önemli bir bölümünün kaybolacağını, mevcut mesleklerde çalışan kişilerin de meydana gelen gelişmelere ayak uyduramaması durumunda çok yakın bir dönemde işlerini kaybetmek tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını söylüyor.
 2. Üniversite mezunu, mezun olduğu bölümden dolayı nitelikli iş bulamamış olanlar
  • Üniversitelerde okuyan gençlerin büyük çoğunluğu eğitim aldıkları bölümden memnun değil
  • İş hayatına atıldıktan sonra mesleğini kendine uygun bulmayanlar da var
  • Bu insan kaynağı fırsat ve olanak buldukları takdirde kariyer değiştirmek istiyor.

FAKÜLTE VE BÖLÜMLER

İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi

-İşletme

-Ekonomi ve Finans

-Ekonomi ve Yönetim

-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Mühendislik Fakültesi

-Yazılım Mühendisliği

-Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Hukuk Fakültesi

 

İŞ BİRLİKLERİMİZ

CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS

Tüm öğrencilerimizin ingilizce dil eğitimi stratejik iş ortağımız Cambridge University press ile birlikte verilecek.

TURKCELL

Öğrencilerimizin Netkent içeriğine sınırsız erişimi stratejik iş ortağımız Turkcell in kalitesiyle bedelsiz olarak sağlanacaktır.

MICROSOFT OFFICE 365

Tüm öğrencilerimize ücretsiz Office 365 paketi stratejik iş ortağımız Microsoft tarafından sunulacaktır.

 

NETKENT’İN WEB SAYFASINA www.netkent.edu.trADRESİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.