Üyelik İşlemleri

Hemen MSG üyesi olun, 6923 seçkin eser sahibi arasına siz de katılın...

 

Besteci, söz yazarı ya da aranjör müsünüz? Bir müzik eseri üzerinde (veraset ya da devir yoluyla) mali hak sahibi misiniz? Edisyon şirketi misiniz?

 

Hak sahibi olduğunuz eserler albüm, internet, radyo - televizyon, konser ve diğer mecralarda kullanılıyorsa ve siz telif hakkınızın korunmasını istiyorsanız, yapacağınız tek şey MSG’ye üye olmak. Henüz yayınlanmış eseriniz yoksa yine MSG üyesi olmanız mümkün.

 

Telif haklarınızın korunması yanında, MSG üyeliğinin diğer faydaları nelerdir? 

 

MSG üyeleri, telif haklarının korunması yanında, albümlerde kullanılan eserlerinin detaylarını ve çoğaltım adetlerini, radyo - tv kullanım sürelerini, dijital alandaki download adetlerini öğrenebilmektedirler. Eserlerinin albümlerde izinsiz kullanımlarının önüne geçebilmekte ve ücretsiz olarak hukuki danışmanlık alabilmektedirler.

 

Üyelik işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

 

Üyelik işlemlerinizi MSG’nin Balmumcu’daki ofisinde gerçekleştirebileceğiniz gibi, web sitemizde bulunan üyelik evraklarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışındaysanız ve internet kullanmıyorsanız, telefonla adresinize üyelik evraklarının gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 

MSG üyeliği için gerekli belgeler:

 

-Üyelik Yetki Belgesi* (tüm sayfalar doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır),

 

-Eser Bildirimleri* (eser türüne göre hazırlanmış bildirim örnekleri web sitemizde bulunmaktadır, tüm bildirimler eksiksiz doldurulmalı ve imzalı olmalıdır),

 

-Nüfus cüzdanınızın fotokopisi (boş kısımlarına iki imza atılmış şekilde),

 

-4 adet fotoğraf,

 

-İkametgah belgesi ya da adınıza kayıtlı ve son tarihli elektrik, su vb. fatura örneği,

 

-Eserlerinizin tüm sözleri, ses kaydı (wav, mp3 vb. ses dosyası) ve varsa nota dökümü veya noter onaylı örnekleri,

  

Üyelik türüne göre talep edilen diğer belgeleri görmek ve üyelikle ilgili formları indirmek için http://www.msg.org.tr/tr-TR/MemberDocuments.msg linkini kullanabilirsiniz. Üyelik işlemleri ve her türlü sorunuz için MSG Üye İlişkileri Departmanı’ndan bilgi alabilirsiniz.

 

*Üyelik Yetki Belgesi ve Eser Bildirimleri MSG ofisinden ya da web sitesinden temin edilebilir.