İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

23. Altın Güvercin Beste Yarışması

23. Altın Güvercin Beste Yarışması

Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın Finalistleri Belli oldu  

Bu yıl 23’üncü kez düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması Altın Güvercin’in finalistleri belirlendi. Kuşadası Altın Güvercin 2020 Beste Yarışması’nın Jüri Başkanlığını MFÖ üyesi Fuat Güner’in yaptığı Ön Jüri, yapılan değerlendirme sonucu finale kalan 10 besteyi belirledi. 

Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ile Kuşadası Belediyesi iş birliğinde 23’üncü kez düzenlenecek olan yarışmaya rekor düzeyde başvuru yapıldı. Finalistler arasında yer alan Müge Ökten’in “Sen Ölmeden Önce Öldün” isimli bestesinin daha önce dijital bir platformdan yayınlandığının anlaşılması üzerine eser diskalifiye edildi. Ökten’in yerine birinci yedek olan Şevki Çepa’nın “Zaman Sensin” adlı bestesi finalist oldu. 

Başkanlığını besteci, söz yazarı, yorumcu ve MFÖ üyesi Fuat Güner’in yaptığı Ön Jüride şu önemli isimler yer aldı: Altın Güvercin Genel Koordinatörü Ali Rıza Türker, gitarist, besteci ve Kurtalan Ekspres üyesi Ahmet Güvenç, opera sanatçısı ve şan eğitmeni Burcu Soysev, yorumcu ve MSG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Göçer, aranjör- vokal koçu- müzik eğitmeni Ödül Erdoğan ile TV müzik program yapımcısı İzzet Öz.

Finalist besteler ve yaratıcıları:

PARÇA ADI                            BESTECİ

SENSİZ OLMAZ                     B. KAĞAN ÇOBAN

RESMEN ARANIYOR            SEDAT YÜCE

KIRIK AYNA                           DOĞAN KOSPANÇALI

KOKUN ŞEHİR
DEĞİŞTİRDİĞİNDE               DENİZ ÖZÇELİK

YOK                                       EMRE KANTAŞLI

YA SU YA ATEŞ                     MERVE ÖNER DEMİRCİ

ZAMAN SENSİN                    ŞEVKİ ÇEPA

BİR YOLCULUKTU                ERHAN SİRET DOĞAN

AYNALAR                              OĞUZ DURAK

SEVDA YOKUŞLARI             BERKİN KOÇAK

 

YEDEK 

AŞK EVLERDEN UZAK          OZAN GÜNEYSU


Kuşadası 2020 Altın Güvercin Beste Yarışması’nın müzik otoriteleri ve halk jürisinden oluşan büyük jürisi birinci, ikinci ve üçüncü olan ödül sahiplerini oylarıyla belirleyecektir. Bu aşamaya kadar yeniden düzenlenecek olan 10 parça, bir dijital platformda müzikseverlerin değerlendirmesine sunulacaktır. Yarışma sonunda başarılı olan birinci besteciye Altın Güvercin ve 50 bin TL para ödülü, ikinci besteciye Gümüş Güvercin ve 30 bin TL para ödülü, üçüncü besteciye ise Bronz Güvercin ve 20 bin TL para ödülü verilecektir. Finaldeki en başarılı yorumcu ise ayrıca ödüllendirilecektir.