İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

Ayşe Gamze ÖZTEMEL

M.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye mezunu olmasının yanı sıra 1993-98 yılları arası Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde Müjgan Özçay'ın öğrencisi olarak dört sene batı müziği şan opera eğitimi aldı. Uluslararası bir bilişim firmasında 5 sene üst düzey yönetici olarak firmanın ithalat ve muhasebe birimlerini yönetti.

Müzik hayatının ilk yıllarında Eurovision Türkiye finalinde değerli müzik üstadı Timur Selçuk'un ekibinde yer aldı. Yine değerli müzik üstatlarımızdan Melih Kibar ile pek çok jingle, dizi müziği ve film müziği çalışmaları yaptı. Ahmet Güvenç - Selmi Andak prodüksiyonu bir tango albüm projesinde lirik soprano olarak altı eseri yorumladı. Coca-Cola 'nın en uzun aktif yayınlanan yaz sezonu reklam şarkısını Melih Kibar imzası ile Gamze Lim seslendirdi ve bir Fransız filminin soundtrack şarkılarından birinin yorumcusu olma fırsatını da yine Melih Kibar ile yakaladı. Melih Kibar - Yadigar albümünde yer alan MESAJ isimli eseri şan vokal tekniği ile yorumladı. Mesaj ile pek çok projede ve SİNPAŞ reklamlarında yer aldı. Buddha-Bar albümlerine de giren Mesaj ile Avrupa listelerinde yer alma şansını yakaladı.

Ses rengi ve yorum kabiliyeti ile pek çok tarzı yorumladığı farklı çalışmaların yanı sıra kendi müziğini yapma arzusu onu rock soundlardan oluşan ROCKMANIA albümünü hazırlamaya götürdü. ROCKMANIA albümü her biri kendi alanında çok değerli müzisyen ve müzik yazarı yaklaşık 40 kişinin emeği ile üç seneye uzanan bir sürede tüm enstrümanlar canlı olarak seçkin müzik stüdyolarında kaydedildi. 2017 yılında piyasaya sunulan ROCKMANIA albümü Rock, Pop-Rock, Country, Rock'n Roll ve Orient-Rock tarzlarında farklı soundlar barındıran 14 adet sözlü eserden oluşmaktadır. Albüm 2017’den beri tüm dünyada 100'ün üzerinde dijital müzik platformunda yayınlanmakta ve indirilmekte. www.gmzlm.com ROCKMANIA albümündeki birçok eserin de söz ve bestesinde imzası olan Gamze Lim, Soner Arıca'nın 2015’te yayınladığı Yapboz isimli şarkısının da söz yazarıdır.

Müzik hayatının yanı sıra resim çalışmalarını da sanatseverlerin beğenisine sunan Gamze Lim, 1-31 Ekim 2018 de Trump Towers İstanbul - Trump Art Gallery ve 1-7 Kasım 2019 CKM Kültür Merkezi'nin ev sahipliğinde kişisel resim sergileri ile sanatseverlerle buluştu. Hayatımızdaki tutkuların farklı dinamiklerini kırmızı ile yorumlayan sanatçı 36 parçadan oluşan KIRMIZI YANSIMALAR resim sergisi ile sanatseverlerin beğenisini kazandı. Sanatçının tüm çalışmalarına  www.bohemsanat.com dan ulaşabilirsiniz. Aralık 2020 de Trump Art Gallery de gösterime girecek yeni sergisi Gamze LİM - DENİZLER ALTINDA koleksiyonu için yeni çalışmalarını hazırlamaktadır.

Güçlü bir hayvansever olarak halen 4P1K (Hayvansever Yaşam Tarzı) Dergisi'nin İstanbul Temsilcisi ve editörüdür. 2018’den beri Gamze'yle Hayattan Notalar köşesi, kapak röportajı ve özel konuk röportajlarını hazırlamakta ve diğer köşe yazılarının organizasyonuna destek vermekte.
2019 Eylül’den bu yana Tv8.5 da yayınlanmakta olan Pati'nin Hikayesi programı için konuk sanatçı organizasyonu yaparak Patili Ünlüler köşesini sunan Gamze Lim programın jingle'ında da söz yazarı ve yorumcudur.