İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

Genel Sekreterin Mesajı

Değerli Üyelerimiz ve Paydaşlarımız,


Bu yıl meslek birliğimizin 20. yılını kutluyoruz. Dile kolay 20 yılı geride bıraktık. Bu zaman zarfında gelişen, büyüyen ve kendini devamlı yenileyen bir meslek birliği olmaya çalıştık. Her yeni yıl bir önceki yıldan daha iyi oldu. Bundan sonra da bütün çabamız daha iyiye ulaşabilmek ve siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet vermek olacaktır. MSG profesyonelleri olarak bu amaç doğrultusunda bütün özverimizle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Sizlerin de çok iyi bildiği ve yakından hissettiği üzere, bu yıl ülkemiz açısından ekonomik anlamda zorlu geçiyor. Ekonomik zorlukların önümüzdeki yılda da devam edeceği öngörülüyor. Bu dönemde, aldığımız çeşitli tedbirlerle siz değerli üyelerimizin bu sıkıntılı günleri en az hissederek atlatmanızı sağlamak temel görevimiz olacaktır.

Geçen bir yıl zarfında yeni yönetimimizle birlikte birçok yeni uygulamaya imza attık. Öncelikle meslek birliğimizin daha kurumsal ve çağdaş bir yönetim yapısına kavuşturulması adına üzerinde haftalarca uğraş verilen 12 adet yönergemiz ve tüzüğümüzü yenileyerek 27 Kasım 2018’de yaptığımız Olağanüstü Genel Kurul’da sizlerin de onayıyla hayata geçirdik. Bu kapsamda Dokümantasyon ve Dağıtım Yönergemizi, üyesi olduğumuz konfederasyonumuz olan CISAC’ın (Eser Sahipleri Meslek Birlikleri Uluslararası Konfederasyonu) kriterlerine uygun hale getirdik. Böylelikle üyelerimize yapacağımız dağıtımları yılda 4 adede (2 dijital, 2 temsili olmak üzere) çıkararak, hızlı ve etkin dağıtımın yolunu açtık.

Bir diğer yeniliğimiz ise, Üye Bilgilendirme Sistemi (CRM) çalışmamız. Siz üyelerimize daha fazla bilgi verebilmek ve istediğiniz bilgilere istediğiniz an ulaşabilmeniz adına, CRM uygulamasını bitirerek hayata geçirdik. Böylelikle, üyelerimiz kendisi ve meslek birliğimizle ilgili birçok bilgiye dilediği zaman web ortamında girerek hemen ulaşabilecek. 
2004 yılından beri sürdürdüğümüz, üyelerimiz ve onların yakınları için sağlık sigortası uygulamamız aynen devam etmektedir. Bu kapsamda, son 5 yıldır çalıştığımız, sektöründe öncü Anadolu Sigorta ile yatarak ve ayakta tedavi limitsiz olan anlaşmamız, Nisan 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu süreç içerisinde MSG üyelerinin haklarını sadece ülkemizde değil, yurt dışında etkin olarak korumak için adımlar attık. MSG üyelerinin eserlerinin kullanımı için yurt dışından da hatırı sayılı miktarda telif tahsil edilmekte ve hak sahiplerine dağıtılmaktadır. MSG’nin anlaşmalı olduğu uluslararası meslek birliği sayısı 52’ye ulaşmış olup, bu meslek birlikleri aracılığıyla 100’ü aşkın ülkede MSG üyelerinin eserleri korunmaktadır.

Yukarıda belirttiğim yeniliklerin yanında birçok alanda da projelerimizi devam ettirmekteyiz. Sizlere bu yeniliklerimizi web sitemiz ve sosyal medya mecralarımızdan açıklamaya devam edeceğiz. Siz değerli üyelerimizden ve paydaşlarımızdan istediğimiz, meslek birliğimizle ilgili konularda bizlerle hep temasta olmanız ve iletişiminizi kesintisiz sürdürmenizdir.   
Meslek birliğimizin profesyonelleri olarak, üyelerimizden ve sektörümüzdeki diğer paydaşlarımızdan gelen her türlü talep ve yapıcı eleştiriyi, daha sonra bunları tekrarlamamak adına dikkate aldığımızı bilmenizi isteriz. MSG, geçmiş 20 yılda olduğu gibi gelecekte de telif sektörünün girişimci ve yenilikçi gücü olmaya devam ederek, üyelerinin de desteğiyle gelişerek daha da büyüyecektir. 


Saygılarımla,Av. Dr. Barış Şensoy
Genel Sekreter