İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

İSTANBUL ŞARKI YARIŞMASI

İSTANBUL ŞARKI YARIŞMASI
İSTANBUL ŞARKI YARIŞMASI
 

 

Tarihi önemi ve coğrafi güzellikleri ile bir “Dünya Şehri” olan İstanbul önemli bir müzik etkinliğine, ulusal bir şarkı yarışmasına kavuşuyor:  “İstanbul Şarkı Yarışması” 
Her yıl farklı temaların işleneceği yarışmada bu yıl güzel kentimiz İstanbul adına üretilen eserler  “İstanbul Şarkıları” teması adı altında yarışacaktır. 

Yarışma, 23 Temmuz – 14 Ağustos 2022 tarihleri arasında Yenikapı alanında düzenlenecek olan İstanbul Festivali kapsamında ilk adımını atacaktır.  Büyük final 13 Ağustos 2022 Cumartesi gecesi görkemli bir şekilde müzikseverle buluşacaktır. Senfonik bir orkestra eşliğinde 12 finalist eser popüler yorumcularıyla sahne alacak ve bu heyecan dolu müzik ziyafeti ulusal bir TV kanalımızdan naklen yayınlanacaktır. 
Yıllardır özlemi çekilen ve popüler müziğe ivme kazandıracak bu önemli girişim nasıl doğdu ve kimler tarafından hayat bulacak? 
İşte o bilgiler; 
İstanbul Şarkıları Yarışması, Popüler Müzik Sanatı Vakfı (POPSAV)’ın öncülüğünde, İstanbul Festivali kapsamında gerçekleşecektir. Kültür hayatımız açısından büyük önem taşıyan yarışmanın adaletli ve sorunsuz geçmesi için POPSAV, Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÖZÜLKÜ’nün öncülüğünde bir Düzenleme Kurulu” oluşturulmuştur. Kurul geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını yapmış, yarışma koşulları ve şartnamede yer alacak maddeler üzerinde önemli kararlar almıştır. 

 

YARIŞMA KOŞULLARI VE YARIŞMANIN AŞAMALARI … 
Yarışma koşulları ve detaylı bilgi için şartnameyi inceleyebilirsiniz. Ayrıca sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz