İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

MSG Müzik Birleştirir Proje Duyurusu

MSG Müzik Birleştirir Proje Duyurusu

Değerli Üyelerimiz,

Müzik emekçilerinin pandemi nedeniyle yaşadıkları zorlukları hafifletmek amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tasarlanan “Geliştirilecek Projeler Karşılığında Maddi Destek" Projesi kapsamında, meslek birlikleri üyesi olan müzik emekçilerine yapılacak nakit yardım, hazırlanacak projeler karşılığında gerçekleşecektir.

MSG tarafından hazırlanan projelerin şartnameleri 14 Aralık 2020 Pazartesi günü www.msg.org.tr adresinde yayınlanacaktır.

Projenin Amacı 

MSG tarafından hazırlanan “Müzik Birleştirir” projesinin öncelikli amacı, Kültür ve Turizm Bakanlığının meslek birliklerinden zorunlu olarak talep ettiği, maddi desteğe ihtiyaç duyan üyelerinin belirlenmesine destek olmaktır. MSG tarafından hazırlanan anket sonucunda “maddi destek talep eden MSG üyelerinin” tamamının listesi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile paylaşılacaktır.  

Anketin yanı sıra, yaşanan bu dönemin izlerini ve MSG üyelerinin paylaşımlarını, hazırlanacak basılı ve dijital yayınlarla kalıcı bir kaynak hale getirmek, 2021 yılı için basılı ve dijital bir anı malzemesi oluşturmak proje amaçlarındandır. 

Projenin Kapsamı 

Kültür ve Turizm Bakanlığından “maddi destek talep eden” MSG üyelerinden, Kültür ve Turizm Bakanlığının destek karşılığında talep ettiği aşağıdaki belirtilen proje seçeneklerine katılımlarını bekliyoruz. 

Buna göre, “Müzik Birleştirir” adı altında hazırlanan proje 4 bölüm olarak tasarlanmıştır. 

 1. MSG “Müzik Birleştirir”- Anketi
  • Anket soruları 14 Aralık 2020 Pazartesi sabahı e-posta ve sms ile tüm MSG Üyeleri ile paylaşılacaktır.
  • Kültür Bakanlığından maddi destek talep eden üyelerimiz için anketi yanıtlamak zorunludur. 

 

 1. MSG “Müzik Birleştirir”- 2021’e Mesajını İlet 

“2021’e  Mesajını İlet Projesi”, pandemi ile birlikte maddi ve manevi olarak çok zor bir süreçten geçen tüm üyelerimizin, ilk üye / son üye algoritmasıyla eşleştirilerek, yaşanan olumsuzlukları geride bırakmak ümidiyle birbirlerine yazacakları yeni yıl mesajlarından oluşacaktır. 

 1. MSG “Müzik Birleştirir”- Hikayeni Anlat

“Hikayeni Anlat”, maddi desteğe ihtiyaç duyduğunu beyan eden üyelerimizin, aşağıda belirtilen içeriklerden arzuya bağlı olarak seçecekleri bir başlık hakkında gönderecekleri video kaydı veya yazılı metinlerden oluşacaktır.

 • Müzik videoları (MP4, en 2 en fazla 5 dakika) 
 • Beste, söz veya düzenlemeleri hakkında anı, hikâye gibi anlatılar (video (MP4) ya da yazılı metin)
 • Şartnamede paylaşacağımız “Müzik Birleştirir” söyleşisinin sorularını cevaplamak (video (MP4) ya da yazılı metin)

 

 1. MSG “Müzik Birleştirir”- Salgın Sürecinde Müzisyen Olmak

“Salgın Sürecinde Müzisyen Olmak Projesinde”, Türkiye ve dünya müzik endüstrisinin tarihinde ilk kez karşı karşıya kaldığı ve Türk müzik emekçileri olarak tanıklık ettiğimiz salgın dönemi hakkında tarihe kanıt bırakmak amacıyla hazırlanacaktır. “Salgın Sürecinde Müzisyen Olmak” başlığı altında dile getirilecek duygu ve düşüncelerin yer aldığı video (MP4) ya da yazılı metinlerden oluşacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Destek Tutarı:

Müzik Birleştirir Projesi’ne katılım sağlayarak Kültür ve Turizm Bakanlığından maddi destek talep eden üyelerimize Kültür ve Turizm Bakanlığının ödeyeceği destek tutarı bu duyuru kapsamında sunulacak içerik için net 1.000 TL olmak üzere açılması planlanan sonraki projelere dâhil olunması durumunda en fazla net 3.000 TL olacaktır.  

Ödeme zamanlaması Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulacaktır. 

Proje Takvimi:

Proje Bilgilendirme Duyurusu

11 Aralık 2020 Cuma

Proje Şartnamesi Duyurusu 

14 Aralık 2020 Pazartesi

Proje Anketinin Yanıtlanması

14 -21 Aralık 2020

Proje İçeriklerinin MSG’ye Gönderimi

14- 25 Aralık 2020

Proje Başvuru Listesinin (ve Proje İçeriğinin) MSG tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığına Teslimi:

29 Aralık 2020 Salı

 

Değerli Müzik Emekçileri,

Kültür ve Turizm bakanlığının planlaması gereği herhangi bir meslek birliği ya da sivil toplum örgütü üyesi olmayanların başvurularının tamamı Yunus Emre Enstitüsüne yapılacaktır. 

Yunus Emre Enstitüsü başvurularında, MSG ve diğer Meslek Birlikleri ve sivil toplum örgütleri “referans gösterme” bölümü yer alacaktır. Bu bölümde MSG’nin referans gösterilmesi halinde ilgili yanıt Yunus Emre Enstitüsüne MSG tarafından iletilecektir. 

Başvuru şartlarını ve detayları www.yee.org.tr adresinden takip edebilirsiniz. 

MSG Genel Sekreterliği