İletişim : [email protected] WhatsApp : 0530 935 79 85

Müzisyenler adına Ankara’daydık

Müzisyenler adına Ankara’daydık
Müzisyenler adına Ankara’daydık
MSG olarak, covid-19 salgını nedeniyle müzik sektöründe yaşanan olumsuzlukları paylaşmak ve taleplerimizi iletmek için, MESAM, MÜYORBİR ve müzik sektörünü temsil eden diğer Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Ankara’da görüşmeler yaptık.

İlk olarak, Yunus Emre Enstitüsünün organize ettiği “Salgın Sürecinde Müzisyenler” temalı toplantıya katıldık. Toplantıda, müzik emekçilerine sağlanacak hibe desteğinin detaylarını, “Güvenli müzik ve sahne” için üretilecek yeni projeleri, “Müzik Susmasın Projesi”nin, Türkiye’deki tüm müzik dünyasını kapsayacak ortak bir platform haline gelmesi çalışmalarını konuştuk.

Günün devamında, MESAM, MÜYORBİR ve müzik sektörünü temsil eden diğer Sivil Toplum Kuruluşları T.C. Kültür Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy ile hibe desteğinin kapsamını görüşürken, MSG Yönetim Kurulu Başkanı Candan Erçetin, bu grubu temsilen T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca ile bir araya geldi. 

T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca ile yapılan görüşmede kendisine, müzisyenlerin öncelikli aşı grubuna dahil edilmesi, sokağa çıkma yasağı saatinin gece 24.00’e kadar uzatılması, bar ve gece kulüplerinin, lokanta ve kafelerle aynı çalışma koşullarına sahip olmasına ilişkin taleplerimizi ilettik. 

Tüm bu görüşmelere ilişkin gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden takip edebilirsiniz.

#MüzikSahnedeGüzel #MSGliyim