ÜYE GİRİŞİ
Eser Sahipleri

Eser Sahipleri

MSG'ye Katıl

MSG üyesi olmak size ne kazandırır?

Müzik eserlerinin farklı kullanım alanları vardır. Bir albümde yayımlanan, dijital platformlarda izlenen veya indirilen, radyo ve televizyon yayınlarında kullanılan, konserlerde icra edilen, restoran, kafe, bar gibi umuma açık mekanlarda çalınan eserler telif hakkına tabidir.

MSG, müzik eserlerinin kullanıldığı mecraları tespit eder ve lisans sözleşmeleri imzalayarak bu kullanımlardan doğan telif gelirlerini üyesi eser sahiplerine dağıtır.

MSG, aynı zamanda uluslararası meslek birlikleriyle iş birliği yapar. Bu iş birliği sayesinde müzik eserlerinin uluslararası düzeyde takibi ve telif haklarının korunması sağlanır. MSG, uluslararası kurallara ve standartlara uygun olarak çalışır ve üyelerine uluslararası düzeyde hizmet sunar.

MSG Üyesi Olun

Besteci, söz yazarı, aranjör ya da yayımcı (editör) şirket misiniz? Bir müzik eseri üzerinde (veraset ya da devir yolu ile) mali hak sahibi misiniz? MSG üyesi olabilir ve eserlerinizin kullanılmasından doğan teliflerinizi alabilirsiniz.

MSG Üye Portalı

MSG’de kayıtlı bilgi ve belgelerinize, eserlerinize, yapılan dağıtımlara ilişkin detaylı raporlarınıza ve daha birçok bilgiye ulaşabileceğiniz, youtube linklerinizi kontrol edebileceğiniz ve bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz üyelere özel bir alandır.