ÜYE GİRİŞİ

Yönetim Kurulu


Ferhat Göçer
BAŞKAN
1970 yılında Urfa, Birecik'te doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi'nden ve İstanbul Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olan sanatçının ilk albümü "Ferhat Göçer" 2005 yılının Ekim ayında yayınlandı ve Göçer o günden bugüne hep istikrarlı bir grafik çizdi. Türk Müziği'nin dünyaya açılmasında öncü role sahip olmak isteyen Ferhat Göçer; Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano Carrisi, Patrizio Buanne, Michael Bolton ve Emma Shapplin ile verdiği konserler ile de farklı ülkelerin müziklerine uzanan köprüler kurdu. 2014 yılından beri Unicef İyi Niyet Elçiliği de yapan sanatçı, ara vermeden sosyal sorumluluk bilinciyle birçok farklı projede yer almaktadır. Ferhat Göçer 2019 yılında üstlendiği MSG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ardından 2022-2024 döneminde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

MSG'ye kayıtlı eser sayısı: 59

Zeynep TALU
BAŞKAN YARDIMCISI
1967’de İstanbul’da doğdu. İlk okulu Işık Lisesi’nde, orta okul ve liseyi St. Benoit Fransız Koleji’nde okudu. 8 yaşında özel piyano eğitimi almaya başladı. 12 sene bu eğitimini hocası Yıldız Sarıçetin’le sürdürdü. İlk şarkı sözünü 1983 yılında yazdı.

1990 senesine kadar çeşitli firmalarda halkla ilişkiler konusunda yürüttüğü çalışmaların yanı sıra şarkı sözü yazmaya devam etti. 1990’dan sonra söz yazarlığını meslek olarak seçmeye karar verdi ve çalışmalarını yoğunlaştırdı. Melih Kibar’la birlikte Polonya/Sopot şarkı yarışmasında ve Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil eden eserleri hazırladı. Aynı senelerde ağırlıklı olarak Garo Mafyan’la çalışmaya başladı. Birlikte birçok hit şarkıya imza attılar.

Bugüne kadar çeşitli Türk bestecilerin eserlerine ve birçok yabancı parçaya yazdığı sözlerin sayısı 800’e yakındır. Popüler sanatçılara yazdığı şarkıların dışında İstanbul Devlet Opera ve Balesince sahnelenen “Hayal Yolcuları” adlı müzikale, başrolünü Nurseli İdiz’in oynadığı “Cahide“ müzikaline, çeşitli yabancı müzikal çizgi filmlerin Türkçe versiyonlarına ve Şehir Tiyatroları tarafından sahneye konan “Kantocu” adlı müzikale şarkı sözleri  yazdı. 

ATV ve Kanal D‘de kendi hazırlayıp sunduğu sohbet programlarıyla seyirci karşısına çıktı. 2000 - 2016 yılları arasında müzik telif hakları alanında faaliyet gösteren meslek birliği MSG’de  Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlık görevinde bulundu. 

2013 yılında Kürşat Başar’ın yazdığı, Mehmet Ergen’in yönettiği “Bizim Şarkımız“ adlı müzikalin yapımcılığını üstlendi. Birçok albümde prodüktör olarak da çalışan Zeynep Talu, halen şarkı sözü çalışmalarını sürdürmektedir 

Yüksel Baltacı
SAYMAN
1973 Kütahya doğumlu, aslen Trabzon’lu olan Yüksel Baltacı'nın müzik hayatı henüz 9 yaşındayken bağlamaya olan merakıyla başladı. İlk beste çalışması olan "Nayino"; Karadeniz müziğinin en popüler eserleri arasına girdi. Türkçe’nin yanında Rumca bestelere de imza atabilen ve pek çok bestesi televizyon dizilerinde yer alan Baltacı, 2013 yılında "İkorona" adlı eserin de söz ve müziğini yazmıştır. 

MSG’ye kayıtlı eser sayısı: 119

Aslı Gökyokuş Yıldırım
ASİL ÜYE
26 Ekim 1977 günü İstanbulʼda doğan Aslı Gökyokuş, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Henüz çok küçük yaşlarda müziğe yatkınlığıyla dikkat çeken Aslı, ortaokul yıllarında okul arkadaşlarıyla kurduğu grubuyla, çeşitli okul aktiviteleri ve konserler ile sahneye ilk adımını atmıştır. 90ʼların ortasından itibaren İstanbulʼun önemli müzik mekânlarında çalmaya başlayan grubu Mary Jane ile Rock severlerin buluşma noktası, “efsane” Kemancı Bar’da senelerce sahne almış ve bu süre zarfında Haluk Levent ve Teomanʼın vokalistliğini üstlenmiştir. 2000 yılında Sony Müzik etiketi ile yayınlanan ve büyük beğeni toplayan ilk albümü Neresindeyimʼin ardından bugüne kadar Su Gibi, Söylediğim Şarkılarda Saklı, Büyüdük, Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar, Üç Cemre ve Dünya adlı albümler ve tekli çalışmalarla birçok hit şarkıya imza atan Aslı Gökyokuşʼun, şarkılarının çoğunun söz ve müziği kendisine aittir. Yirmi beş yılı aşan kariyeri boyunca çok sayıda konser ve önemli festivalde yer alan sanatçı, sahne performansıyla ülkemizin en başarılı müziyenlerinden biri olarak anılmayı başarmış ve “En İyi Albüm’’, “En İyi Kadın Rock Sanatçısı’’ dahil olmak üzere birçok ödül almıştır. Kariyeri boyunca çeşitli reklam müzikleri de seslendiren Aslı Gökyokuş, 2018-2020 yıllarında da Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği’nde (MSG) Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Evli ve 1 kız çocuğu annesidir ve 2021 yılında eşi Erdal Yıldırım’la kızlarının adını taşıyan “Yaz Müzik ve Danışmanlık” şirketini kurmuştur.

Birol Namoğlu
ASİL ÜYE
9 Kasım 1978 tarihinde İstanbul'da doğdu.
Müziğe 1994 yılında İstek Vakfı Kemal Atatürk Lisesinde okurken Emir Işılay ve Murat Emre ile beraber kurdukları lise grubunda vokalistlik yaparak başladı.
1998 yılında Yankı grubu ile Boğaziçi Üniversitesi 1. Amatör Müzik Yarışması’nda “en iyi erkek solist ödülü”nü, Yankı grubu da “en iyi performans, en iyi grup ve jüri özel” ödüllerini aldı.
2000 yılında Evren Gülçığ ile Gripin grubunu kurdu.
Gripin grubunun solistliğini yapan Birol Namoğlu, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, yüksek lisans öğrenimini ise Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümlerinde tamamladı.
2018 yılında ilk şiir kitabı 'Elden Bittim'i çıkarttı.
2022-2024 döneminde MSG Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Cansu Kurtçu
ASİL ÜYE
Ankara doğumlu olan Cansu Kurtçu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Pera Güzel Sanatlar/ Sinema- Televizyon Bölümü eğitimlerinin ardından, 20 yaşında kendi organizasyon şirketi CnS Ajansı kurup iş hayatına başlamıştır. Onlarca uluslararası organizasyona imza atmıştır.
 
Aynı dönemde İskender Paydaş ile çalışmaya başlan Kurtçu, müzik sektörüne adım atmıştır. 2007 yılında Fettah Can ile CF MÜZİK adlı yapım şirketini kurarak birçok albüme prodüktörlük yapmıştır. Aynı dönemde şarkılarını Fettah Can, Gülben Ergen, Sibel Can, Murat Boz, Demet Akalın, Hülya Avşar, Mahsun Kırmızıgül, Berkay ve Işın Karaca gibi sektörün önde gelen isimlerine vermiştir. Şarkı yazarlığı ve prodüktörlüğün ardından 2011 yılında ilk albümünü yayınlamıştır. Birçok tekli ve albüm yayınlayan Cansu Kurtçu, ülkenin en aktif yeni nesil bestecilerinden biridir.
 
Prodüktörlük, şarkı yazarlığı ve yorumculuğa devam eden Kurtçu, 2022-2024 döneminde MSG Yönetim Kurulunda görev yapmaktadır.

Febyo Taşel
ASİL ÜYE
1973 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1998 yılından itibaren  profesyonel müzik hayatına atılan Febyo Taşel, o yıldan günümüze Nilüfer, Funda Arar, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Ziynet Sali, Kubat, Yonca Lodi, Ebru Yaşar, İlyas Yalçıntaş gibi önemli sanatçıların pek çok şarkısının düzenlemelerini yapmıştır. 2010 yılında kendine ait ilk solo enstrümantal albümü "Melez Miras"ı yayınladı. 2012 yılında müziklerini yaptığı "Bitmeyen Şarkı" adlı TV dizisinin soundtrack albümünü yayınladı. Son olarak 2019 yılında 11 farklı yeni sese yer verdiği "Ev Yapımı Müzik" adlı albümü yayınladı.

MSG’ye kayıtlı eser sayısı: 380

Seda Akay
ASİL ÜYE
29.12.1960’ta İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve liseyi İstanbul’da okudu. 1975 - 1980 yılları arasında Genç Bayanlar Türkiye liginde, Doğuş Spor’da lisanslı oyuncu olarak voleybol oynadı. 1980 yılında Star Sanat Merkezi’nde Asistan olarak göreve başlayarak müzik sektörüne girdi.  Organizatör, menajer, prodüktör olarak uzun yıllar hizmet verdi. 90’lı yıllarda aktif olarak söz yazarı kimliğini kazandı. Türk pop müziğinde pek çok besteye söz yazdı. 10 Mart 2020’de yapılan genel kurulda Haysiyet Kurulu’na seçilen Seda Akay, 2003 yılından beri MSG asil üyesidir.

Alper Atakan
ASİL ÜYE
 

Volkan Akmehmet
ASİL ÜYE
 

Zeynep Alasya
ASİL ÜYE
 

Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi

Volga Tamöz
YEDEK ÜYE
Hande Yener
YEDEK ÜYE
Seyfullah Sağır
YEDEK ÜYE
Ayşen Şimşekyay
YEDEK ÜYE
Adnan Fırat
YEDEK ÜYE
Ahmet Kenan Bilgiç
YEDEK ÜYE
Aslı Güngör
YEDEK ÜYE
Berksan Özer
YEDEK ÜYE

Denetleme Kurulu


Kutlu Özmakinacı
BAŞKAN
23.05.1966 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1989’da Sokak dergisinde gazeteciliğe başladı. 2010 yılında Yayın Yönetmenliği'ni yaptığı Blue Jean dergisinden ayrılıncaya kadar çeşitli dergi ve gazetelerde çalıştı. Şarkı yazarı ve kurucusu olduğu Yüksek Sadakat grubu ile 2006 yılından bu yana 4 albüm yapmıştır.

Önder Bilge
BAŞKAN YARDIMCISI
1967 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini yine İstanbul’da tamamladıktan sonra, 1990 yılında Western Washington Üniversitesi Kompozisyon bölümünden mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında yine Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli üniversitelerde Caz ve Kompozisyon branşlarında araştırma görevlisi ve eğitimci olarak görev yaptı.

1992 yılında Türkiye’ye dönen Bilge, aynı yıl Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması'nda Asya’nın seslendirdiği bestesi ile birincilik ödülü aldı. 1993 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen müzik adamları ve bestecilerinden Selmi Andak, Buğra Uğur ve Bora Ayanoğlu gibi isimlerle önemli projelerde yer aldı. Yurt içi ve yurt dışındaki festival ve yarışmalarda birçok ödül ve mansiyon kazandı. 1994 yılında kısa bir süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Batı müziği eğitmenliği yaptı. Aynı yıl merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Uluslararası Festival Organizasyonları Birliği'ne de (FIDOF) üye oldu. Yaptığı birçok proje ve çalışmanın ardından 1995-1997 yılları arasında ülkemizde faaliyet gösteren yabancı bir plak şirketinin özel projeler müdürlüğünü yaptı. Bu tarihler arasında birçok karışık albüm (compilation) ve özel projeye imza attı. Bu tarihlerden sonra ağırlıkla jingle, belgesel müzikleri, film müzikleri gibi görüntü üzerine müzikler üretmeye başladı ve hala üretmekte.

Kişisel çalışmalarının yanı sıra, 1999-2006 tarihleri arasında NR1 Müzik’te genel müdür yardımcılığı ve menajerlik görevinde bulundu. Bu süre içerisinde birçok önemli grup ve sanatçıyla çalıştı. Aynı zamanda bu tarihler arasında Duman grubunun menajerliğini de yaptı. Bu süre içerisinde Duman grubu ile birlikte yurt içi ve yurt dışında olmak üzere 300’ün üzerinde konser gerçekleştirdi. Şu ana kadar birçok tanınmış proje, albüm ve müziğe imza atan Bilge’nin, “Project” adlı tüm dünyada yayınlanmakta olan kendine ait solo albüm serileri de bulunmaktadır.

Ayşe Gamze Öztemel
ASİL ÜYE
M.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye mezunu olmasının yanı sıra 1993-98 yılları arası Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde Müjgan Özçay'ın öğrencisi olarak dört sene batı müziği şan opera eğitimi aldı. Uluslararası bir bilişim firmasında 5 sene üst düzey yönetici olarak firmanın ithalat ve muhasebe birimlerini yönetti.

Müzik hayatının ilk yıllarında Eurovision Türkiye finalinde değerli müzik üstadı Timur Selçuk'un ekibinde yer aldı. Yine değerli müzik üstatlarımızdan Melih Kibar ile pek çok jingle, dizi müziği ve film müziği çalışmaları yaptı. Ahmet Güvenç - Selmi Andak prodüksiyonu bir tango albüm projesinde lirik soprano olarak altı eseri yorumladı. Coca-Cola 'nın en uzun aktif yayınlanan yaz sezonu reklam şarkısını Melih Kibar imzası ile Gamze Lim seslendirdi ve bir Fransız filminin soundtrack şarkılarından birinin yorumcusu olma fırsatını da yine Melih Kibar ile yakaladı. Melih Kibar - Yadigar albümünde yer alan MESAJ isimli eseri şan vokal tekniği ile yorumladı. Mesaj ile pek çok projede ve SİNPAŞ reklamlarında yer aldı. Buddha-Bar albümlerine de giren Mesaj ile Avrupa listelerinde yer alma şansını yakaladı.

Ses rengi ve yorum kabiliyeti ile pek çok tarzı yorumladığı farklı çalışmaların yanı sıra kendi müziğini yapma arzusu onu rock soundlardan oluşan ROCKMANIA albümünü hazırlamaya götürdü. ROCKMANIA albümü her biri kendi alanında çok değerli müzisyen ve müzik yazarı yaklaşık 40 kişinin emeği ile üç seneye uzanan bir sürede tüm enstrümanlar canlı olarak seçkin müzik stüdyolarında kaydedildi. 2017 yılında piyasaya sunulan ROCKMANIA albümü Rock, Pop-Rock, Country, Rock'n Roll ve Orient-Rock tarzlarında farklı soundlar barındıran 14 adet sözlü eserden oluşmaktadır. Albüm 2017’den beri tüm dünyada 100'ün üzerinde dijital müzik platformunda yayınlanmakta ve indirilmekte. www.gmzlm.com ROCKMANIA albümündeki birçok eserin de söz ve bestesinde imzası olan Gamze Lim, Soner Arıca'nın 2015’te yayınladığı Yapboz isimli şarkısının da söz yazarıdır.

Müzik hayatının yanı sıra resim çalışmalarını da sanatseverlerin beğenisine sunan Gamze Lim, 1-31 Ekim 2018 de Trump Towers İstanbul - Trump Art Gallery ve 1-7 Kasım 2019 CKM Kültür Merkezi'nin ev sahipliğinde kişisel resim sergileri ile sanatseverlerle buluştu. Hayatımızdaki tutkuların farklı dinamiklerini kırmızı ile yorumlayan sanatçı 36 parçadan oluşan KIRMIZI YANSIMALAR resim sergisi ile sanatseverlerin beğenisini kazandı. Sanatçının tüm çalışmalarına  www.bohemsanat.com dan ulaşabilirsiniz. Aralık 2020 de Trump Art Gallery de gösterime girecek yeni sergisi Gamze LİM - DENİZLER ALTINDA koleksiyonu için yeni çalışmalarını hazırlamaktadır.

Güçlü bir hayvansever olarak halen 4P1K (Hayvansever Yaşam Tarzı) Dergisi'nin İstanbul Temsilcisi ve editörüdür. 2018’den beri Gamze'yle Hayattan Notalar köşesi, kapak röportajı ve özel konuk röportajlarını hazırlamakta ve diğer köşe yazılarının organizasyonuna destek vermekte.
2019 Eylül’den bu yana Tv8.5 da yayınlanmakta olan Pati'nin Hikayesi programı için konuk sanatçı organizasyonu yaparak Patili Ünlüler köşesini sunan Gamze Lim programın jingle'ında da söz yazarı ve yorumcudur.

Hakkı Yalçın
ASİL ÜYE
1958 Erzincan Kemaliye doğumlu olan Hakkı Yalçın, 1981 yılında Marmara Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu.
40 yılı aşkın süredir gazetecilik yapan, 27 yıldır Takvim ve Fotomaç gazetelerinde köşe yazarıdır. Bini aşkın yayınlanmış şarkı sözüne sahip olan Yalçın’ın yayınlanmış 4 adet kitabı bulunmaktadır. 
Hakkı Yalçın, 2022-2024 döneminde MSG Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Süleyman Billor
ASİL ÜYE
1987 yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans bölümü mezunu olan Süleyman Billor, ABD’de University of Florida Jayne C.Harder başarı bursu ile Akademik İngilizce eğitimi almıştır. Müzik kariyerine söz yazarı, besteci ve aranjör olarak devam eden sanatçının dijital mecralarda yüzlerce milyonu aşkın kez dinlenmiş eserleri bulunmaktadır.

Mustafa Ceceli, Funda Arar, Melis Kar, Febyo Taşel, Ozan Doğulu, Murat Başaran ve Selim Çaldıran gibi önemli müzik insanları ile ortak projelere imza atmıştır. Profesyonel yaşamda satış ve pazarlama alanında yönetici olarak görev yapmaktadır. İşletme Bilimi alanında doktor adayı olan Süleyman Billor, akademik çalışmalarına İstanbul Aydın Üniversitesi’nde devam etmektedir.

Tuna Velibaşoğlu
ASİL ÜYE
Tuna Velibaşoğlu, Ankaralı besteci ve prodüktör. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra sırasıyla işletme ve Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarında şan eğitimi aldı. Türkiye'nin önemli opera solistleriyle çalışma fırsatı yakaladığı üniversite yıllarında, Ankara'nın köklü stüdyolarında asistanlık yapıyordu. Kayıt ve prodüksiyon sürecini öğrenmeye başladığı bu dönemde, arkadaşlarıyla kurdukları Seksendört grubunda bestecilik ve solistlik yapmaya başladı. 2004 yılında bestelediği "Ölürüm Hasretinle" Türkiye' de ve Avrupa'nın büyük bir bölümünde tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı oldu. Eser, aynı zamanda Türkiye'nin ilk internet fenomeni olma özelliğini de taşıyor. İlerleyen yıllarda grubuyla beraber sayısız konsere ve onlarca hite imza attı. Gençlik dizileri için bestelediği jenerik müziklerinin yoğun ilgi görmesiyle dizi ve film sektörü için de eserler üretmeye başladı. Zamanla ilerleyen kayıt ve prodüksiyon bilgisi sayesinde, aralarında Türkiye'nin önde gelen sanatçılarının da bulunduğu yüzün üzerinde albümde prodüktörlük, bestecilik, söz yazarlığı ve stüdyo müzisyenliği yaptı. Bunların yanında halen aktif olarak reklam seslendirme sanatçılığı yapmaktadır.
 
Tuna Velibaşoğlu, 2022-2024 döneminde MSG Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Şaban Bektaş
ASİL ÜYE

Denetleme Kurulu Yedek Üye Listesi

Onur Öztürk
YEDEK ÜYE
Mehmet Hakan Balcı
YEDEK ÜYE
İlkan Yakan Serdaroğlu
YEDEK ÜYE
Serdar Özşengül
YEDEK ÜYE
Rıfat Güneş
YEDEK ÜYE
Yankı Kısacık
YEDEK ÜYE

Haysiyet Kurulu


Sevingül Güler
BAŞKAN
1975 senesinde bir ses yarışması sonrasında tanıştığı Atilla Özdemiroğlu ve Şanar Yurdatapan vesilesiyle Şat Yapım ailesine girdi. Reklam müzikleri ve vokaller yaparak kendilerinden çok şey öğrendi.
1984 yılında Zülfü Livaneli ile tanıştı, o yıldan itibaren uzun seneler boyu Livaneli konserlerinde sahne ve canlı performans öğrendi.
1986 yılında Melih Kibar ile katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Klips ve Onlar" grubu ile 9.'luk aldı Ardından Altın Güvercin Yarışmasında "Onla" grubu ile 2.'lik kazandı.
Akabinde sırasıyla "Kilim", "Cana Yakın" ve "Oyuncaklarım" albümlerini yaptı. Sonrasında "Dostane" albümü ve "Sustum" isimli single çalışmasını gerçekleştirdi.
Bu sırada Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu'na girdi.
26 yıldır Aydı Grup'ta solistlik yapıyor.
Halen aktif olarak müzik çalışmalarına devam etmekte.

Arzu Alsan
BAŞKAN YARDIMCISI
1973 yılında Ödemiş (İzmir)’ de doğdu. İlk, orta ve lise son sınıfı Ödemiş’te, lise sonu Karşıyaka Gazi Lisesinde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Elektro Akustik Ses Kayıt Teknikleri Bölümü’nden mezun oldu. Eğitiminin ardından İstanbul’a gelerek, ses mühendisliği konusunda ve müziğin olduğu her alanda kendini geliştirmeye çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. 2020-2022 yılları arasında MSG Teknik Bilim Kurulu üyesi olarak görev alan Alsan, 2022-2024 döneminde MSG Haysiyet Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir.

Berkay Şahin
ASİL ÜYE

Orhan Hakalmaz
ASİL ÜYE

Ömer Bülent Ahunbay
ASİL ÜYE

Şahabettin Arvas
ASİL ÜYE
1972 yılında Van’da doğdu. Küçük yaşlarda Ankara’da Hasan Soysal, Çetin Gül, halk ozanı Mürsel Sinan ve birçok değerli TRT hocalarından eğitim aldı. 1988 yılında, o dönem müziğin kalbinin attığı İstanbul Unkapanı İMÇ Çarşısına geldi. Hem çeşitli müzik firmalarında çalıştı hem de birçok organizasyonda sahne aldı. 1994 yılında konservatuar hocalarından eğitim aldıktan sonra stüdyo çalışmalarına ağırlık verip, başarılı albümlere imza attı. 1996 yılda Fikret Kuroğlu’yla tanıştı. Yine onun teşvikiyle prodüktörlük yapmaya başladı. 1999 yılında kendi firması olan Başak Müzik’i kurdu. 2002-2003 yıllarında çeşitli gazetelerde gönüllü olarak müzik muhabirliği yaptı. Halen aktif olarak müzik yönetmeni ve prodüktördür.
2022-2024 döneminde MSG Haysiyet Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Tanju Arıkan
ASİL ÜYE
1952 yılında İstanbul’da doğdu. 1972 yılında dört arkadaşı ile Grup Marşandiz'i kurdu. Aynı yıl Grup ilk plağını çıkardı. 1975-1976 yıllarında Marmara Üniversitesi Piyano Bölümü'nden mezun oldu.1975’te yine Grup Marşandiz ile birlikte Stüdyo Marşandiz'i kurdu.

1980’de ses mühendisliğine başladı. Adnan Şenses, Ajda Pekkan, Arif Sağ, Barış Manço, Bülent Ersoy, Cem Karaca, Edip Akbayram, Emel Sayın, Emrah, Ferdi Tayfur, Hülya Süer, İbrahim Tatlıses, Metin Şentürk, Moğollar, Muazzez Ersoy, Kayahan, Sezen Aksu, Müzeyyen Senar, Müslüm Gürses, Nilüfer, Orhan Gencebay, Sibel Can, Ümit Besen ve Zeki Müren’in de aralarında olduğu birçok ismin ses kayıtlarını gerçekleştirdi.

1988’e kadar, grup çalışmaları ve ses mühendisliğiyle birlikte sahne müzisyenliğini de sürdürdü. Ajda Pekkan, Nükhet Duru, Leman Sam, Sezen Aksu gibi Türk pop müziğinin değerli seslerine eşlik etti.

1991’de Türkiye’nin en büyük audio, videokaset üreticisi ve dolum tesisi olan Raks’ın müzik yapımcılığına yönelmesiyle birlikte, stüdyo ve yapımcılık alanında Raks grubuyla birleşti.

Ajlan–Mine ikilisi, Aylin Livaneli, Ayşen, Çelik, Fatih Erkoç, Feyzan Doğan, Harun Kolçak, İzel, Rafet El Roman, Sibel Tüzün ve Sinan Erkoç; yönlendirdiği ve yönettiği yapımlarda yer aldılar. Bu isimler, 1991–1998 arasında, senelik 7 milyon ve 10 milyon kaset satışlarına ulaştılar.

1998 yılında şirketlerin Universal Music’e devredilmesinden sonra uluslararası alanda da çalışmalar yaptı. Sony Music’le Japonya için hazırlanan bir jazz projesiyle başladığı bu çalışmalara Ayşen’in albümünü ekledi. Türkiye’de özellikle nitelikli müzik dinleyicileri arasında büyük yankı uyandıran bu çalışmanın tüm düzenleme ve müzik kayıtlarını İngiltere’de Aranjör Garry Stevenson ve David West’le birlikte yaptı. Bir diğer yapımı olan Feyzan Doğan’ın çalışmalarını da Mısır’da Aranjör Fathy Salama ve Ashraf Muhammed Abdel ile birlikte yürüttü.

2000 yılında Türkiye ve Amerika’da Marşandiz International Şirketi'ni Koral Sarıtaş’la birlikte kurdu. Dünyaca ünlü Latin grup Santa Esmeralda'nın albümünün yapımcılığını üstlendi. Aşkın Nur Yengi, Demet Sağıroğlu, Seda Sayan ve Sibel Can'ın albüm projelerinde prodüktörlük yaptı. 2003 yılında Ahmet Özhan’ın albümünde yapımcılık ve prodüktörlük yaptı. 2004-2005 yıllarında Aşkın Nur Yengi'nin Yasemin Yağmurları ve Anadolu Ateşi'nin albümlerinde yapımcılık ve prodüktörlük yaptı.

2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerinde kendi projelerinden biri olan "Mozaik’in Renkleri" isimli 70 kişilik orkestra konserlerini ve çok kanallı kayıtlarını gerçekleştirdi. Şu an Stüdyo Marşandiz’in başında olup yapım firmaları için bağımsız prodüktörlük yapmaktadır.

Haysiyet Kurulu Yedek Üye Listesi

Gökhan Güney
YEDEK ÜYE
Selahattin Alpay
YEDEK ÜYE
Serpil Günseli
YEDEK ÜYE
Bedri Ayseli
YEDEK ÜYE
Koray Albayrak
YEDEK ÜYE
Ümit Aksoy
YEDEK ÜYE
Vedat Yıldırımbora
YEDEK ÜYE

Teknik Bilim Kurulu


Aykut Gürel
BAŞKAN

Kemal Arapoğlu
BAŞKAN YARDIMCISI

Batuhan Çaldıran
ASİL ÜYE

Erhan Bayrak
ASİL ÜYE

Orkun tunç
ASİL ÜYE

Serdar Erken
ASİL ÜYE

Turgut Moğulkanlı
ASİL ÜYE
1962 yılında Kars’ta doğdu. İlk müzik hayatına 1977’de başladı, özel eğitimler aldı. 1981 yılında İstanbul Radyosu’na ses sanatçısı olarak seçildi. 1982 yılında ilk solo albümünü çıkarttı daha sonra Dadaşlar Orkestrası’nda solistlik yaptı. Ergüder Yoldaş, Baha Boduroğlu’yla çalıştı, 1993 yılında kendi stüdyosunu kurdu. TV kanalları ve radyo kanallarına reklam müziği ve jingle müzikleri yaptı. Söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle de birçok sanatçıya beste verdi. Bunun yanı sıra birçok sanatçının müzik yönetmenliğini ve tonmaysterliğini yaptı. 2009 yılında tekrar bir solo albüm yaptı. Stüdyosunda sinema filmleri ve dizi filmlerinin müziklerinin çalışması yapıldı, birkaç karma albüm çalışmasının içerisinde bulundu. Turgut Moğulkanlı, 2018’den bu yana MSG Teknik Bilim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Teknik Bilim Kurulu Yedek Üye Listesi

Mihalis Kuyucu
YEDEK ÜYE
Kemal Şimşekyay
YEDEK ÜYE
Kemal Esen
YEDEK ÜYE
Gökay Süngü
YEDEK ÜYE
Serap Yenici
YEDEK ÜYE
Evren Gülçığ
YEDEK ÜYE
Gökhan Doğanay
YEDEK ÜYE