ÜYE GİRİŞİ

Üyelik İşlemleri

Üyelik işlemlerinizi MSG’nin Esentepe’deki ofisinde gerçekleştirebileceğiniz gibi, web sitemizde bulunan üyelik evraklarını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dışındaysanız ve internet kullanmıyorsanız, telefonla adresinize üyelik evraklarının gönderilmesini talep edebilirsiniz.

MSG üyeliği için gerekli belgeler:

  • Üyelik Başvuru Formu ve Yetki Belgesi’ndeki tüm boş alanların doldurulup, her sayfanın imzalanması gerekmektedir.
  • Eser Bildirim Formu ile her bir eser için ayrı form doldurulup imzalanarak bildirim yapılmalıdır. Üyelik başvurusunun kabul edilebilmesi için, başvuran hak sahibinin sosyal medya niteliğindeki servisler (Instagram, Facebook, TikTok, Twitter vb.) hariç olmak kaydıyla dijital mecralarda (Youtube için, bir aracı firma tarafından yüklenmiş ve yapım niteliği taşıyan videolarla sınırlı olmak kaydıyla) veya radyo veya televizyonlarda veya fonogramda veya opera, bale, tiyatro ve benzeri şekilde sahneye konmuş en az 1 (bir) adet eserinin alenileşmiş olduğunu gösteren belgeleri ibraz etmesi zorunludur. Yukarıda belirtilen özellikleri içeren dijital mecralar için esere ait yayın linki, radyo veya televizyonlarda veya fonogramda veya opera, bale, tiyatro ve benzeri şekilde sahneye konmuş eserler için muvafakatname ve yayınlandığına / sahneye konduğuna dair görsel materyal, broşür, kartonet vb. belgeler, üyelik başvurusu için gerekli diğer belgeler ile gönderilmelidir.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah, 2 adet fotoğraf.
  • Birliğe üyelikte gerçek kişiler 600,00-TL, tüzel kişiler 10.000,00-TL giriş kayıt ücretinin yatırıldığına dair dekont.
  • Gerçek kişiler 200 TL, Tüzel kişi 1500 TL Yıllık Üyelik Aidatının yatırıldığına dair dekont.

Yukarıda anılan belgelerden birinin eksik olması durumunda üyelik gerçekleşemez. (Yayımcı şirket, mali hak sahibi tüzel kişi ve varis temsilcisi üyelikleri için farklı bilgi ve belgeler talep edilmektedir, lütfen aşağıda verilen linkten ilgili bilgileri inceleyiniz.)

Üyelik işlemleri ve her türlü sorunuz için MSG Üye İlişkileri Departmanı’ndan bilgi alabilirsiniz.

*Üyelik Başvuru Formu ve Yetki Belgesi ve Eser Bildirimleri MSG ofisinden ya da web sitesinden temin edilebilir. Belgeler posta ya da kargo yoluyla MSG adresine iletilebilir. Faks ve e-posta ile iletilen belgeler kabul edilmemektedir.

 

Başvuru türüne göre bilgilendirme formları

ESER SAHİBİ ÜYELİK BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME FORMU
MALİ HAK SAHİBİ (VARİS-DEVİR ALAN) ÜYELİK BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME FORMU
YAYIMCI ŞİRKET (EDİTÖR) ÜYELİK BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME FORMU
MALİ HAK SAHİBİ TÜZEL KİŞİ (DEVİR ALAN) ÜYELİK BAŞVURULARI BİLGİLENDİRME FORMU

Yetki Belgeleri

ÜYELİK BAŞVURU FORMU VE YETKİ BELGESİ - TÜZEL KİŞİLER
ÜYELİK BAŞVURU FORMU VE YETKİ BELGESİ - GERÇEK KİŞİLER

Eser Bildirimleri

ESER BİLDİRİM FORMU
REKLAM CUE SHEET FORMU
FİLM, DİZİ, PROGRAM VB. CUE SHEET FORMU
KONSER VE ETKİNLİK BİLDİRİM FORMU
ESER KULLANIM İHBAR FORMU